بهترین جزایر ایرلند برای گردشگری

بهترین جزایر ایرلند برای گردشگری

بهترین جزایر ایرلند برای گردشگری

ایرلند به عنوان جزیره ای زمردی که در کنار دریا نشسته است، شناحته شده است و یکی از مقاصد خوب تورهای اروپایی است. در حالی که جزایر ایرلندی درختان نخل و درجه حرارت استوایی ندارند، آنها نوع خاصی از زیبایی ناهموار را دارند که باعث می شود که مسافران سفر منحصر به فردی را تجربه کنند. در ادامه مطلب به معرفی جزایری در ایرلند می پردازیم  که برای مسافرانی که قصد دارند در بهشتی زمینی قدم بزنند، بسیار لذت بخش است.

معرفی بهترین جزایر ایرلند برای گردشگری

جزایر اران

این مجمع الجزایر کوچک متشکل از سه جزیره سنگی است که در دهانه خلیج گالوی در ساحل غربی ایرلند قرار دارد. جزایر آران به خاطر خرابه های پیش از تاریخی که در آن وجود دارد، شناخته شده است، بقایای از جمله بقایای قلعه های باستانی مانند دون چانچویر در اینیشما (بزرگترین جزیره در زنجیره ای). سایت های باستان شناسی که در اینجا قرار دارند از جمله قدیمی ترین ها در ایرلند هستند، همچنین یک قلعه قرن چهاردهم با زیبایی طبیعی در این جزیره نیز وجود دارد. حدود 1200 نفر در جزایر اران زندگی می کنند و به زبان ایرلندی صحبت می کنند.

جزایر بلسكات

این جزیره در غربی ترین نقطه اروپا جایی در دینگل پنسیلوانیا در منطقه کری قرار دارد. این جزیره هم اکنوم خالی از سکنه است اما روزگاری محل زندگی بسیاری از ایرلندی ها بوده است. آخرین 22 نفری که در این جزیره زندگی می کردند، به دلیل وضعیت بد معاشتی، توسط دولت ایرلند از این جزیره بیرون رانده شدند. درست است که اکنون کسی اینجا زندگی نمی کند، اما بلسکات هنوز هم از جزایر زیبای ایرلند محسوب می شود که مسافران می توانند از آن دیدن کنند. این جزیره محلی بسیار جذاب برای پیاده روی، تماشای پرنده و بازی نهنگ ها برای مسافران است.

جزیره گارنت

گارنیش جزیره کوچکی است که زمانی در مالکیت خصوصی بود و در بندر گلونگاریف در خلیج بنتری در پنسیلوانیا واقع شده است. این جزیره بعضا با نام Ilnacullin شناخته می شود و به دلیل داشتن باغ های بسیار زیبا مشهور است. این جزیره زمانی متعلق به جان انن بریس، عضو پارلمان از بلفاست بوده است. پس از خرید Garish در سال 1910، سیاستمدار بریتانیا، با طراح باغ هارولد پتو کار کرد تا باغهای ادواردین را در روستای جزیره ایرلندی ایجاد کند.

جزیره آشیل

جزیره آشیل بزرگترین جزیره در سواحل ایرلند است و یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری است چرا که با پل مایکل داویت متصل به سرزمین اصلی متصل می شود. این پل روستاهای Achill Sound و Polranny در Mayo را بهم متصل می کند. افرادی از حدود 4 هزار سال قبل از میلاد مسیح در این جزیره ساکن بوده اند و هم اکنون جمعیت آن به 2700 نفر می رسد.
یکی از محبوب ترین جاذبه های این جزیره، قلعه Carrickkildavnet، برجی که  از قرن 15 باقی مانده است که زمانی متعلق به خانواده O'Malley بوده است. علاوه بر روستاها و بناها قدیمی، این جزیره به خاطر زیبایی طبیعی آ شناخته شده است و پنج سواحل با پرچم آبی دارد.

جزیره راتلین

جزیره راتلین تنها جزیره مسکونی ایرلند شمالی است و در شمالی ترین نقطه ایرلند قرار گرفته است. این جزیره L شکل فقط مایل طول و یک مایل عرض دارد، که فضای بسیار کافی برای 150 نفر از ساکنین شهر راتلین دارد. راتلین یک نقطه عطف برای پرندگان دریایی و یکی از بهترین مکان های ایرلند است و یکی از بهترین جزایر برای گردشگری مسافران است.

جزیره اینیسفری

بسیاری از بهترین جزایر ایرلند در دریا یافت میشوند، اما جزیره اینیسفری یک جزیره کوچک در لف گیل در شهر اسلیگو است. این جزیره زیبا یکی از بهترین چشم انداز ها را دارد و جالب است بدانید که WB Yeats در یکی از شعرهای خود از این جزیره نام برده  و آن را جاودانه کرده است.

جزیره شرکین

جزیره شرکین را می توان در خلیج روینینگبورگ در Cork شهر پیدا کرد. این جزیره جنوبی به مستعمره هنرمندان تبدیل شده است چرا که در آن انواع صنایه دستی هنرهای زیبا خرید و فروش می شود. یکی از مهمترین قسمت های آن، فرانسیسکن ابی در نزدیکی اسکله است که قدمت آن به 1460 میلادی بر میگردد. شرکین جزیره را می توان در حدود 10 دقیقه از طریق کشتی از بندر ماهیگیری بالتیمور در جنوب غربی پنبه یافت.

 

منبع: tripsavvy.com