ویزای توریستی قبرس اروپائی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای قبرس توریستی:
۱) ارائه اطلاعات و مشخصات فردی متقاضی ویزا
۲) اصل و کپی شناسنامه (تمام صفحه‌ها) و کپی کارت ملی متقاضی.
۳) گذرنامه دارای اعتبار (حداقل ۶ ماه).
۴) دو قطعه عکس ۴*۶ رنگی با زمینه سفید و بدون روتوش.
۵) بلیط رفت و برگشت دو طرفه به نام متقاضی ویزا.
۶) واچر رزرو هتل توسط کارگزار مربوطه مورد تایید سفارت قبرس که توسط آژانس مسافرتی انجام می پذیرد. 
۷) گواهی اشتغال به کار متقاضی به زبان انگلیسی به همراه نسخه اصل به فارسی که در آن میزان حقوق ماهیانه، سمت شغلی و تاریخ آغاز به کار بصورت دقیق ذکر شده است.
۸) پرینت گردش حساب بانکی (شش ماه گذشته).
۹) کپی گذرنامه و ویزاهای موجود متقاضی در گذرنامه دارای اعتبار.
۱۰) ارائه گذرنامه های اعتبار گذشته و دارای ویزاهای قدیمی.
۱۱) ارائه سند مالکیت و قرارداد خرید ملک ویژه افرادی که در قبرس دارای ملک هستند.
۱۲) دعوت‌نامه تجاری از شرکت قبرسی برای افرادی که به منظور انجام امور تجاری به قبرس سفر می‌کنند.
۱3) متقاضیانی که برای دیدار با بستگان خود قصد سفر به قبرس را دارند، الزامی برای رزرو و ارائه واچر هتل نداشته و کافی است تا سایر مدارک مانند دعوت نامه، کپی مدارک شناسایی خود و میزبان، تعهدنامه پذیرش مسئولیت یا گارانتی بانکی از جانب دعوت کننده را ارائه کنند.
۱4) افرادی که برای شرکت در مصاحبه سفارت‌خانه‌های خارجی به قبرس سفر می‌کنند، باید علاوه بر مدارک فوق «گواهی کتبی وقت مصاحبه» را نیز برای توجیه دلیل سفر به قبرس ارائه کنند.
مدارک اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس:
چنانچه نام شخص در روزنامه رسمی شرکتی درج شده باشد و روزنامه رسمی از نظر تاریخی دارای اعتبار باشد می توان ترجمه روزنامه رسمی را به عنوان اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس ارائه داد.
چنانچه فرد دارای جواز کسب، جواز ساخت ساختمان، پروانه مطب و ... باشد می توان این مدارک را ترجمه و به عنوان اشتغال به کار ارائه داد.
برای افرادی که بازنشسته هستند یا در حال حاضر شغل دولتی دارند باید آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی به صورت رسمی (دارای مهر دادگستری و وزارت خارجه) ترجمه گردد و به عنوان اشتغال به کار جهت اخذ ویزای قبرس ازائه گردد.
برای سایر موارد باید نامه ای از محل کار گرفته شود که در آن میزان حقوق، سمت و تاریخ شروع به کار مشخص باشد. اگر این نامه از محل کار به زبان انگلیسی گرفته شود نیازی به ترجمه آن نیست در غیر اینصورت باید توسط دارالترجمه به صورت عادی ترجمه گردد. لطفا توجه داشته باشید که حساب بانکی شما باید با میزان حقوق ذکر شده در گواهی اشتغال به کار همخوانی داشته باشد.
مدت زمان اخذ ویزای قبرس: 
از زمان تحویل کامل مدارک به سفارت قبرس در تهران 7 روز کاری جهت اخذ ویزای قبرس زمان لازم است. در فصل تابستان و ایام نزدیک به عید نوروز و به طور کلی در پرونده های خاص می توان در فاصله کوتاه تری نیز ویزا گرفت. 

آدرس شرکت خدمات مسافرتی و هواپیمایی پارمیدا
تهران،بلوار میرداماد،نرسیده به میدان مادر، بین شنگرف وحصاری، پلاک 142،طبقه اول
تلفن : 021-22922017         فکس :  021-22914955

 

 

تصویر: 
فایل: