ویزا طلایی اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا (گلد – خرید ملک)

اسپانیا از جمله کشورهایی است که این روزها مهاجرین زیادی از سراسر دنیا می پذیرد. اما همانند هر کشور دیگری اخذ اقامت در اسپانیا نیز تابع شرایط و قوانینی خاص و مصوب است. قبل از پرداختن به موضوع مهاجرت به اسپانیا و شیوه های اخذ اقامت از طریق تمکن مالی و خرید ملک در این کشور به توضیحاتی درباره شرایط موجود می پردازیم:
اسپانیا کشوری اروپایی در جنوب غربی این قاره می باشد. پایتخت این کشور شهر معروف و زیبای مادرید بوده و سالهاست اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد. جالب است بدانید، اسپانیا کشوری دموکراتیک و سیستم حکومتی آن از نوع پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی می باشد.
اسپانیا از نظر جغرافیایی و آب و هوایی به سه منطقه اقلیمی متفاوت تقسیم می شود:
۱. اقلیم نیمه خشک
۲. اقلیم مدیترانه ایی
۳. اقلیم اقیانوسی
از نظر زبان، کشور اسپانیا کشوری چندزبانه می باشد ولی زبان رسمی کل کشور، زبان اسپانیایی یا اسپانیولی، محسوب می گردد.

مهاجرت و اخذ اقامت به اسپانیا از دو طریق زیر ممکن است که در ادامه برای شما شرح می دهیم:

مهاجرت از طریق خرید ملک
یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور زیبای اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ بیش از پانصد هزار یورو می باشد. این نوع اقامت که به اقامت طلایی (Gold Residency) معروف است مزیت های زیادی برای متقاضیان مهاجرت دارد. مزیت این شیوه اخذ اقامت دائمی بدون قید و شرط می باشد و شرط اقامت در این کشور جهت تمدید و غیره را ندارد.
خرید ملک با شرایط ویژه ای در این کشور صورت می گیرد. علاوه بر آن که خرید ملک در این کشور یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود، بلکه قدمی بسیار محکم جهت اخذ اقامت دائمی اروپا برای شخص و خانواده اش نیز خواهد بود.

مزایای خرید ملک در اسپانیا عبارتند از:
۱-گشایش حساب بانکی معتبر و اخذ کارت های اعتباری مورد نیاز برای زندگی در این کشور
۲-دریافت شماره فردی مالیات که یکی از مهم ترین حقوق شهروندی است.
۳-دریافت اقامت دائمی
۴-اخذ ویزاهای بلند مدت شینگن از سفارت اسپانیا برای صاحبان املاک و تمام اعضاء خانواده شان و تردد آزاد در کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن
۵-مالکیت صد درصد عرصه و اعیان ملک به نام خریدار
۶-سهولت در دریافت ویزای کشورهای آمریکا و انگلستان از طریق سفارت های مستقر این کشورها در اسپانیا
۷-استفاده از خدمات تحصیلی ، درمانی و… برای تمام اعضای خانواده
۸-زندگی و اقامت در کشوری امن و زیبا با آب و هوای بی نظیر و تاریخ غنی
فرایند خرید ملک و امور مالی و قانونی در اسپانیا:
فرایند خرید ملک در این کشور همانند سایر کشورهای اروپایی است. وقتی که ملک مورد نظر و مناسب خود را پیدا کردید، اولین مرحله پرداخت مبلغی به عنوان رزرو و حدودا شش هزار یورو می باشد. این مبلغ توسط بخش فروش شرکت سازنده ملک به عنوان رزرو نگاه داشته شده و شما سی الی چهل و پنج روز فرصت دارید با انجام امور اداری و مالی، مابقی مبلغ را تامین کنید. سپس یک قرارداد خرید خصوصی املاک، در حضور سردفتر اسناد رسمی تعیین شده و یک مسئول دولتی اسپانیایی باید شاهد امضای این قرار داد باشد.
پس از آن کلیه مدارک به اداره ثبت املاک، ارسال شده تا نام شما به عنوان مالک قانونی سند مالکیت ثبت شود.
در این فرآیند هزینه های مختلفی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. به طور مثال شما باید حدود یازده الی سیزده درصد قیمت کل ملک را برای پوشش دادن هزینه های جانبی در نظر بگیرید.
بنابراین هنگام بازدید از املاک این مسئله را مد نظر داشته باشید. مالیات و سایر عوارض نیز باید پرداخته شود، مالیات خرید ملک اگر آپارتمان نوساز باشد ده درصد و در حالت دست دوم هشت درصد می باشد.
هزینه های حقوقی، نیز معمولاً یک درصد قیمت خرید می باشد. حق الزحمه های دفتر اسناد رسمی یا مراجع قانونی ثبت مالکیت شما، حدود یک درصد ارزش اعلام شده ملک می باشد و توسط قانون رسمی اسپانیا تعیین و اخذ می شود.

تصویر: