فاقد اعتبار /
ایران ایر تور
شماره تور: 
PRMBU001
 •  
   
   
  مصر در قسمت شمال شرقی آفریقا قرار دارد و یکی از اولین و بزرگترین تمدن های جهان را در خود جای داده است که پادشاهی متحد برای اولین بار در حدود 3200 سال قبل از میلاد مسیح ظاهر شد. این کشور با جمعیتی که بیش از 99 میلیون نفر تخمین زده می شود، پرجمعیت ترین کشور جهان عرب و سومین کشور پرجمعیت آفریقا است.
  بیشتر فعالیت‌های اقتصادی در امتداد دره رود نیل انجام می‌شود، جایی که مقدار ناچیزی از زمین‌های قابل کشت کشور در امتداد سواحل طولانی‌ترین رودخانه جهان قرار دارد. گردشگری، کشاورزی و تولید از صنایع مهم هستند.
   
   
  جمعیت این کشور 90٪ مسلمان (عمدتا سنی) تخمین زده می شود و فرقه های مختلف مسیحی 10٪ باقی مانده را تشکیل می دهند
  قاهره برای بیش از 1000 سال به عنوان پایتخت مصر خدمت کرده است، اما دولت در حال ساخت پایتخت جدیدی در 45 کیلومتری شرق است تا به کاهش ازدحام در قاهره کمک کند. برنامه ها مستلزم آن است که شهری که هنوز نامی از آن برده نشده، میزبان ادارات و وزارتخانه های اصلی دولتی و همچنین سفارتخانه های خارجی باشد.
  یکی از مشهورترین چهره های وابسته به مصر، کلئوپاترا هفتم، یونانی بود.
   
  مصر باستان اولین اندام مصنوعی جهان را تولید کرد، انگشتی متشکل از چرم، چوب و نخ و بین 950 تا 710 سال قبل از میلاد مسیح
   
  تقویم 365 روزه که به 12 ماه تقسیم می شود در مصر اختراع شد.
  در مجموع 80 هرم در مصر وجود دارد. و معروف ترین و بهترین آنها که به خوبی حفظ شده است، هرم بزرگ جیزه در مجموعه اهرام جیزه است.
   
   
   
  طبق گزارش یونسکو، مصر دارای 7 مکان میراث جهانی است که شش مورد از آنها فرهنگی و یکی طبیعی است که عبارتند از: ابو منا، الاقصر، قاهره قدیم، مجموعه اهرام جیزه، معابد بسیاری در میان فیله و ابو. معابد سیمبل، صومعه سنت کاترین و وادی الحیتان
   
  در سال 2020، جمعیت مصر از مرز 100 میلیون نفر فراتر رفت.
   
  مصر بیشتر در شمال آفریقا قرار دارد و بخشی از صحرای سینا در آسیا واقع شده است. مساحت این کشور 1002450 کیلومتر مربع است و سی و یکمین کشور بزرگ جهان است. با اندازه گیری از شمال تا جنوب، در مجموع 1024 کیلومتر مسافت دارید.
   
  قاهره با تلفظ القاهره به معنای پیروز، پایتخت مصر است. شهری که در اطراف رودخانه نیل ساخته شده است، قاهره یکی از بزرگترین شهرهای قاره آفریقا است. قاهره یک شهر متنوع و بزرگ با 9.5 میلیون نفر جمعیت، در نوع خود بی نظیر است.
   
  قاهره همانطور که پایتخت می باشد، شهر اصلی است، اما شهرهای دیگری مانند اسکندریه، اسوان، الاقصر، شرم الشیخ، دهاب، گونا و حورغاده نیز شهرهای اصلی برای جاذبه های توریستی و اقتصادی هستند.
   
  واحد پول مصر پوند مصر نام دارد. اما ارزش پولی آن نسبت به پوند انگلیس، یورو و دلار آمریکا بسیار پایین است.
   
  دین اصلی، اسلام است و جمعیت مصر را 90 درصد مسلمان و حدود 10 درصد مسیحی می‌سازد که مسلمانان عمدتاً سنی هستند و کلیسای ارتدوکس مسیحیان هستند.
   
   
   
  غذای مصری بسیار اصیل است و حتی با وجود اینکه برخی از تأثیرات یونانی‌ها مانند سواحل شمالی دارد، غذاهای این کشور تقریباً  شامل لوبیا، عدس، ماکارونی، برنج و نان است..
   
  یک غذای معروف و سنتی کوشاری است. غذایی که شامل برنج، عدس، پاستا، سس گوجه فرنگی، نخود، پیاز ترد و سس سیر است.
   
   
   
  یکی از بهترین غذاهای مصری تامیا است که از خمیر لوبیا درست می شود. مولوخیا نیز یک غذای بسیار رایج در مصر است و از یک برگ سبز بسیار سالم و مملو از آنتی اکسیدان درست شده و به صورت سوپ سرو می شود. مولوخیا یکی از نشانه های غذاهای مصری است.
   
   
   
   
   
  غذاهای معروف گوشت و مرغ مصری کبوتر شکم پر، کباب و کوفته است. غذاهای مصری همچنین ماهی و غذاهای دریایی زیادی ارائه می دهد زیرا آنها به برخی از بهترین غذاهای دریایی تازه در جهان دسترسی دارند.
   
   
   
   
  در طول پادشاهی قدیم، مصر اولین ارجاعات به هنر را در تاریخ تمدن مصر باستان داشته است و از آن زمان هنر یکی از مهم ترین جنبه های فرهنگ مصر است که پس از مذهب در رتبه دوم قرار دارد.
  هنرهای مصر به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:
  ادبیات
  در ادبیات مصر، اولین نویسنده مصری که برنده جایزه نوبل ادبیات به زبان عربی شد، نجیب محفوظ بود. از دیگر نام‌های مشهور ادبیات مصر می‌توان به محمد حسین هیکل، نوا السعداوی، علیفا رفعت، احمد فواد نگم، صلاح جحین و عبدالرحمن الابنودی اشاره کرد.
   
  سینما
  هر سال حضور سینمای مصر با اکران چند فیلم جدید قوی تر می شود. برای فصل رمضان، تعدادی سریال و نمایش تولید می شود، زیرا تماشای سریال های مصری یک سنت قوی در ماه رمضان است. جشنواره بین المللی فیلم ال گونا هر ساله برگزار می شود و به یک کاتالیزور قوی برای ذهن خلاق در داخل و خارج از مصر در صنعت فیلم تبدیل شده است.
  موسیقی
  مصر در موسیقی بسیار بزرگ است و مردم واقعاً برای موسیقی در این کشور ارزش قائل هستند. برخی از اسطوره های موسیقی مصری عبارتند از: ام کلثوم، محمد عبدالوهاب، عبدالحلیم حافظ، سید درویش و عبدالحمولی
   
  موسیقی معاصر اکنون در بازار موسیقی مصر جایگاه بزرگی پیدا کرده است و نام هایی مانند عمرو دیاب، محمد منیر، تامر حسنی، محمد رمضان و دیگران چهره های جدید موسیقی مصر هستند.
   
  رقص
  سبک رقص شکم معروف جهانی در مصر متولد شد و هنوز هم سنت بسیار قوی در سراسر کشور و جهان است. در عروسی های مصری معمولاً یک رقصنده شکم دارند تا در جشن عروسی خود با عروس و داماد برقصند.,
   
  ورزش مصر
   
   
  مصری ها شیفته ورزش هستند و تقریباً هر رستوران یا کافه ای صفحه نمایشی برای مسابقات و بازی دارد.
  ورزش شماره یک در مصر فوتبال است و با وجود اینکه تیم ملی فوتبال مصر موفقیت چندانی در جام جهانی نداشته است، تیم ملی فوتبال مصر در جام آفریقا بسیار موفق است.  
  علیرغم اینکه در فوتبال بهترین نیستند، اسکواش‌بازان مصری جزو بهترین‌های جهان هستند و این ورزش همراه با تنیس و واترپلو نیز در این کشور بسیار انجام می‌شود.
   
   
   

  آیا مصر امن است؟

   
  سفر به مصر امن است. دولت جدید قوانین بسیار سخت گیرانه ای را در مورد آزار و اذیت جنسی اعمال کرده است و میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و حتی اگر به تنهایی سفر کنید احساس امنیت خواهید کرد، اما برای اهداف زبانی مصر با حضور یک راهنمای تور که منطقه را می شناسد بهترین لذت را می برید.
   

  بهترین زمان برای سفر به مصر چه زمانی است؟

  از آنجایی که تابستان مصر با افزایش دما تا 50 درجه سانتیگراد می تواند بسیار گرم شود، بهترین زمان سال برای سفر به مصر بین سپتامبر و می است.

   

  چند نکته که قبل از سفر به مصر باید بدانید

   

   
  داشتن یک راهنمای تور در هنگام بازدید از مصر گزینه بسیار خوبی است زیرا از سفر خود سود بیشتری خواهید برد و اگر یک مصری همراه خود داشته باشید، مردم بیشتر به شما احترام خواهند گذاشت.
   
  یادگیری مقداری عربی مصری راهی عالی برای قرار گرفتن در جامعه مصری است.
   
  مصر زیباست و مطمئناً یکی از ده مقصد برتر جهان است.
   
   
   

  شهر قاهره

  قاهره پایتخت و بزرگترین شهر مصر است. این شهر بزرگترین منطقه خاورمیانه و جهان عرب و پانزدهمین منطقه بزرگ در جهان است و با مصر باستان مرتبط است، زیرا مجموعه هرم معروف جیزه و شهر باستانی ممفیس در منطقه جغرافیایی آن واقع شده است. قاهره مدرن واقع در نزدیکی دلتای نیل، در سال 969 پس از میلاد توسط جوهر السیقلی ("سیسیلی") از سلسله فاطمیان تأسیس شد، اما سرزمینی که شهر کنونی را تشکیل می دهد، مکان پایتخت های ملی باستانی بود که بقایای آن ها هنوز قابل مشاهده است. قاهره از دیرباز مرکز حیات سیاسی و فرهنگی این منطقه بوده است و به دلیل برتری در معماری اسلامی به شهر هزار مناره لقب گرفته است.
   
  قاهره دارای قدیمی ترین و بزرگترین صنایع فیلم و موسیقی در جهان عرب، و همچنین دومین موسسه قدیمی آموزش عالی جهان، دانشگاه الازهر است. بسیاری از رسانه ها، مشاغل و سازمان های بین المللی دارای دفتر مرکزی منطقه ای در شهر قاهره هستند. اتحادیه عرب در بیشتر دوران حیات خود مقر خود را در قاهره داشته است.
   
   
   
  قاهره با جمعیت 6.76 میلیون نفر در 453 کیلومتر مربع، بزرگترین شهر مصر است. 10 میلیون نفر دیگر در خارج از شهر زندگی می کنند. قاهره، مانند بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر، از سطح بالایی از آلودگی و ترافیک رنج می برد. متروی قاهره، یکی از تنها دو مترو در قاره آفریقا (دیگری در الجزیره است)، با بیش از 1 میلیارد مسافر سالانه در میان پانزده متروی شلوغ جهان قرار دارد. اقتصاد قاهره در سال 2005 رتبه اول خاورمیانه و 43مین رتبه جهانی را بر اساس شاخص جهانی در سال 2010 کسب کرد.
   

  هرم مصر

  اهرام در جیزه

  نحوه ساخت اهرام جیزه یکی از بزرگترین اسرار مصر است.

   
  اهرام جیزه که برای ابدیت ساخته شده اند،مقبره‌های تاریخی یادگاری از دوران پادشاهی قدیم مصر هستند و حدود 4500 سال پیش ساخته شده‌اند.
   
  فراعنه مصر انتظار داشتند که در زندگی پس از مرگ خدایان شوند. برای آماده شدن برای دنیای بعدی، آنها معابد خدایان و مقبره های هرمی عظیم را برای خود برپا کردند - مملو از همه چیزهایی که هر حاکم برای هدایت و حفظ خود در جهان بعدی به آن نیاز دارد.
  فرعون خوفو اولین پروژه هرم جیزه را در حدود  2550 سال قبل از میلاد آغاز کرد. هرم بزرگ او بزرگترین هرم جیزه است و در ارتفاع 481 فوتی (147 متری) بالاتر از فلات قرار دارد. 2.3 میلیون بلوک سنگی تخمین زده شده هر کدام به طور متوسط بین 2.5 تا 15 تن وزن دارند.
   
   
   
  فرعون خفرع، دومین هرم را در جیزه در حدود 2520 سال قبل از میلاد ساخت. گورستان او همچنین شامل ابوالهول، یک بنای اسرارآمیز سنگ آهک با بدن یک شیر و یک سر فرعون بود. به نظر میرسد ابوالهول نگهبان کل مجموعه مقبره فرعون باشد.
   
  سومین اهرام جیزه به طور قابل توجهی کوچکتر از دو اهرام اول است. این معبد در حدود 2490 سال قبل از میلاد توسط فرعون منکائوره ساخته شد و دارای معبد مرده بسیار پیچیده تری بود.
   
   
  هر هرم عظیم تنها بخشی از یک مجموعه بزرگتر است که شامل قصر، معابد، قایق خورشیدی و سایر ویژگی ها می شود.
   
   
   

  رونق ساختمان

  شاهکارهای مهندسی باستان در جیزه آنقدر چشمگیر بود که حتی امروزه دانشمندان نمی توانند مطمئن باشند که این اهرام چگونه ساخته شده اند. با این حال، آنها چیزهای زیادی در مورد افرادی که آنها را ساخته اند و قدرت سیاسی لازم برای تحقق آن آموخته اند.
   

  حفظ گذشته

  اگر اهرام به ساخت مصر باستان کمک کردند، آن را نیز حفظ کردند. جیزه به ما اجازه می دهد تا دنیایی را که مدت هاست ناپدید شده کشف کنیم.
  کتیبه ها و متون نیز امکان تحقیق در دستور زبان و زبان مصری را فراهم می کند.
  دیر مانوئلیان می گوید: «تقریباً هر موضوعی که بخواهید درباره تمدن فراعنه مطالعه کنید، روی دیوارهای مقبره جیزه موجود است.
   
   
   
  از هر جنبه‌ای از زندگی در مصر باستان مشاهده می‌کنید، بنابراین فقط در مورد چگونگی مردن مصری‌ها نیست، بلکه نحوه زندگی آنها نیز مهم است.
   
   مقبره شامل تصاویری از کشاورزان باستانی است که در مزارع خود دامداری، ماهیگیری و مرغداری، نجاری میکنند، ولباس‌ها، آیین‌های مذهبی و آداب دفن را به نمایش میگذارد.
   
  کتیبه ها و متون نیز امکان تحقیق در دستور زبان و زبان مصری را فراهم می کند. دیر مانوئلیان می گوید: «تقریباً هر موضوعی که بخواهید درباره تمدن فراعنه مطالعه کنید، روی دیوارهای مقبره جیزه موجود است.
   

  برای کمک به دسترسی به این منابع گرانبها برای همه، دیرمانوئلیان سرپرستی پروژه بایگانی جیزه را بر عهده دارد، مجموعه عظیمی از عکس‌ها، نقشه‌ها، دست‌نوشته‌ها، سوابق اشیاء و خاطرات سفر که امکان بازدید مجازی از فلات را فراهم می‌کند.

   

  شهر ساحلی شرم الشیخ

  در جنوب شبه جزیره سینا مصر، شهر ساحلی شرم الشیخ است و در تمام طول سال هزاران گردشگر در سواحل زیبای این شهر تفریحی دوست داشتنی گرد هم می آیند. شرم الشیخ که در بین مسافران اروپایی و عربستانی در جستجوی فضایی آرام‌تر شناخته شده است، فعالیت‌های زیادی برای شاد کردن و سرگرم کردن بازدیدکنندگان دارد.

   
   
  مصر زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک و اکنون یکی از بزرگترین نام ها در صنعت گردشگری است، مفتخر است که شرم الشیخ را به شهری تبدیل کرده است که اکنون به آن تبدیل شده است - با رونق گردشگری و رشد اقتصادی آن.
   
   
   
  گردشگران با ارائه فضای بازتر و آرام‌تری نسبت به اکثر نقاط مصر، هنگام بازدید از شرم، احساس راحتی می‌کنند. با توجه به حجم بالای اروپایی ها که برای تعطیلات این شهر را انتخاب می کنند، شهر با ذائقه خارجی ها سازگار شده است و ساکنان محلی آداب و رسوم بازدیدکنندگان خود را یاد گرفته اند و می توانند مهمان نوازی عالی و محیطی دوستانه را ارائه دهند. این شهر در سی سال گذشته از هیچ به یک شهر تفریحی مجلل ساحلی پررونق تبدیل شده است .
   

  شرم الشیخ کجاست؟

   
  شرم الشیخ در منطقه خلیج عقبه درساحل شبه جزیره سینا در دریای سرخ، مصر واقع شده است
   
   
   
  این منطقه تفریحی که در یک جاده اصلی بین آب‌های زیبای دریای سرخ و در حالی که توسط کوه‌های پشت احاطه شده است، گزینه‌های اقامتی بی‌شماری، کافه‌ها، رستوران‌ها، بارها و برخی از پر جنب و جوش‌ترین تفریحات شبانه در مصر را ارائه می‌دهد.
   

  بهترین زمان برای سفر به شرم الشیخ

   
   
  بهترین زمان برای بازدید از شرم الشیخ احتمالا به نحوه برخورد شما با هوای گرم بستگی دارد. برای شنا و غواصی بهترین ماه ها مارس، آوریل، می و از اکتبر تا اواسط نوامبر است. تابستان در آنجا می تواند بسیار گرم باشد و در حالی که دریا به طرز دلپذیری گرم است و می توانید از غواصی های طولانی لذت ببرید، آفتاب گرفتن و بیرون رفتن در طول روزها، به خصوص در ماه آگوست، دشوار است.
   

  شهر ساحلی سرزنده شرم الشیخ

  غواصی در شرم الشیخ و سایر ورزش های آبی

  شرم الشیخ در نزدیکی برخی مکان های غواصی قرار دارد و هر هتلی در این منطقه  غواصی را برگزار می کند. برای کسانی که تازه با تجربه غواصی آشنا هستند، دوره های معرفی غواصی برای شروع کار افراد در دسترس است. برای کسانی که غواصی با تجربه هستند، غواصی مهیا است و تفریح در دریای سرخ مطمئناً سیر نخواهند شد.

   
   
  دولت مصر قوانین زیست محیطی را برای کنترل تعداد قایق های مجاز در هر روز به پارک وضع کرده است تا محیط زیست مزاحم نباشد و آب بیش از حد شلوغ نشود. هر گونه دریایی از حیات دریایی دریای سرخ را می توان در پارک ملی راس محمد پیدا کرد و این مکان غواصی را برای هر غواصی در آنجا ضروری می کند. از دیگر مکان‌های غواصی محبوب در اطراف این منطقه می‌توان به بریکای جنوبی، اسکله قدیمی، مرسا غزلانی و رصدخانه کوسه اشاره کرد.
   
  شرم برخی از بهترین استراحتگاه‌های هتل ساحلی را ارائه می‌کند. از هتل‌های تفریحی 5 ستاره گرفته تا اقامتگاه‌های ارزان‌تر، شرم الشیخ برای کسانی که دوست دارند و از استراحت در کنار ساحل در تعطیلات فراگیر در هتل‌ها لذت می‌برند، مناسب است.
   
  اکثر هتل های لوکس یک ساحل خصوصی در داخل ملک هتل ارائه می دهند. آن‌ها همچنین اسپا، رستوران‌های عالی و طیف وسیعی از فعالیت‌ها را برای زوج‌های خانواده و مسافران انفرادی ارائه می‌دهند.
   
   
   
  تماشای غروب آفتاب از روی تخت‌های آفتاب‌گیر یکی از فعالیت‌های مورد علاقه گردشگران است، بنابراین هر روز نزدیک به غروب آفتاب، مردم در ساحل جمع می‌شوند تا نمایشی دیدنی از طبیعت را تماشا کنند.
   
  جاذبه های با رتبه برتر در شرم الشیخ و مکان های دیدنی
   
  شرم الشیخ پس از جستجو در معابد و مقبره ها در بقیه مصر چه در قاهره و چه در الاقصر و اسوان، مکانی عالی برای استراحت در ساحل است. شرم الشیخ با جاذبه‌های دیدنی، مکان‌های دیدنی و سواحل برای آرامش، همچنان برترین نقطه سینا است.
   

  پارک ملی راس محمد

  صخره‌های مرجانی معروف جهان، غواصی فوق‌العاده، و مجموعه‌ای غنی از جانداران دریایی، همگی برای گشت و گذار و تجربه در پارک ملی راس محمد وجود دارند. پارک ملی راس محمد چیزی است که در واقع شرم الشیخ را در نقشه معروف گردشگری قرار داده است. این جنگل توسط برخی از شگفت‌انگیزترین مکان‌های غواصی جهان احاطه شده است، سواحل باشکوهی با غواصی عالی در کنار ساحل دارد، دومین جنگل حرا در شمال جهان به حساب می‌آید و دریاچه‌ای شگفت‌انگیز با آب شور دارد. سفر به آنجا برای هر کسی در شرم الشیخ ضروری است. بهترین سواحل ساحل قدیمی اسکله و ساحل عقبه است.
   
   

  خلیج ناآما

  مرکز اقامتگاه تفریحی شرم الشیخ، خلیج ناآما با ساحل شنی سفید و درختان نخل  احاطه شده است. خلیج طبیعی به عنوان قطب اصلی گردشگران در این شهر محسوب می شود. این شهر به خاطر کافه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌های مجلل و بازارهایش معروف است. اگر به دنبال یک روز مفرح و آرام در ساحل و آفتاب گرفتن هستید، خلیج نعما همان چیزی است که به دنبالش هستید.

  صومعه سنت کاترین

  یک سفر یک روزه از شرم الشیخ داشته باشید و از برترین مقاصد تاریخی سینا، صومعه سنت کاترین بازدید کنید. در دامنه کوه سینا قرار دارد. این صومعه یکی از قدیمی‌ترین صومعه‌های فعال در جهان به حساب می‌آید و شاخه معروف عهد عتیق را در خود جای داده است.

  کوه سینا

  قلب کوهستانی سینا بکر زیبایی است. یک سفر یک روزه داشته باشید و تا قله کوه سینا بروید و طلوع باورنکردنی خورشید از قله را شگفت زده کنید و وسعتی از قله های نارنجی را ببینید. هر سه ادیان توحیدی به عنوان مکانی که موسی 10 فرمان را دریافت کرد، مورد احترام است، دو مسیر اصلی تا بالای قله وجود دارد: مسیر شتر یا پله های توبه. همراه با بازدید از صومعه سنت کاترین، بیشتر مسافران قبل از طلوع  از کوه بالا می روند و به موقع می رسند تا منظره طلوع خورشید از صحرا را ببینند.

   

  بازار قدیمی شرم الشیخ

   
   
  بازار قدیمی شرم که به نام شرم المیا نیز شناخته می شود، منطقه بازار شهر (معروف به سوق) است. شما به وفور لامپ های چشمک زن عربی، کارهای چوبی با حکاکی ظریف، لوله های سنتی قلیان و البته بیشتر به خاطر گیاهان و ادویه هایش معروف است. بازار با بقیه شرم متفاوت است. اطراف آن را یک فضای محلی احاطه کرده است.
   

  دره رنگی شرم الشیخ

   
   
  در 177 کیلومتری شمال شرم الشیخ، یکی از قله های سینا ، دره رنگی قرار دارد. این صخره های چرخان و غنی از مواد معدنی، ویترینی از زیبایی های طبیعی کویر هستند. برای دوستداران طبیعت، یک سفر یک روزه از شرم به دره رنگی فرصتی است که یک بار در طول زندگی شما برای گردش در طبیعت در حالی که در اطراف صخره ها می چرخید و کمی پیاده روی می کنید.
   

  پارک آبی شرم الشیخ

  اگر با بچه‌های کوچک به مصر سفر می‌کنید، گذراندن یک روز در پارک آبی  فرح بخش و سرگرم خواهد بود. این بهشت آبی با 44 سرسره آبی، بازی و استخر، یک روز مفرح را برای تمام سنین تضمین می کند.
   
   

  پارک دلفینا شرم الشیخ

  پارک دلفینا تنها دلفیناریوم در جنوب سینا است. پارک دلفینا که در شرم الشیخ واقع شده است،  دلفین ها را در امکانات پیشرفته خود نگهداری می کند. نمایش دلفین های جادویی را تجربه کنید و این پستانداران شگفت انگیز را در حین بازی، شنا و نمایش اجراهای بسیار رقص خود تحسین کنید.
   

  مسجد الصحابه شرم الشیخ

  مسجد الصحابه عناصر سبک فاطمی، ممالیک و عثمانی را در معماری و طراحی داخلی خود آمیخته است. این مسجد که توسط فواد توفیق طراحی شده است، دارای دو مناره به ارتفاع 70 متر است که دومین مناره بزرگ در شرم الشیخ است. این مسجد دیدنی ترین اثر معماری شرم محسوب می شود.
   
   

   

   

  شب ستارگان شرم الشیخ

   

  شما نمی توانید به شرم الشیخ بیایید و بدون داشتن حداقل یک بار در شب رصد ستارگان، آنجا را ترک کنید. یک شب جذاب از سرگرمی را برای تمام سنین سپری کنید. با رفتن به صحرا، مهمان نوازی سنتی بادیه نشینان را تجربه خواهید کرد. با یک جشن مصری شروع می شود و زمانی که خورشید کاملاً غروب کرد، می توانید به آسمان صاف شب، مستقیماً در کهکشان راه شیری خیره شوید.
   
   
   

  هتل ریکسوس شرم الشیخ

  ریکسوس شرم الشیخ یک استراحتگاه مجلل در خلیج نابق است که در آن صحرا با  دریای سرخ ملاقات می کنید. این استراحتگاه با چشم‌اندازهای خیره‌کننده از خلیج عقبه و جزیره تیران، تا شن‌های طلایی پوشیده از نخل‌ها فراتر از باغ‌های سرسبز خود کشیده شده است. ریکسوس شرم الشیخ اتاق‌های مجلل و شیک، امکانات کنفرانس، هفت استخر، یک رستوران اصلی، هفت رستوران آلاکارته، شش بار، و امکانات اسپا و سالن ورزش را ارائه می‌دهد.. ریکسوس شرم الشیخ فقط برای خانواده ها و زوج های 18+ اقامت دارد این استراحتگاه در 8 کیلومتری فرودگاه بین المللی شرم الشیخ واقع شده است.

   
 • ترانسفر فرودگاهی
  بیمه مسافرتی

 • خدمات هتل :
 • در هنگام ثبت نام، ارایه کپی پاسپورت مسافرین محترم برای اخذ بیمه مسافرتی الزامی است.
  اصل پاسپورت بااعتبار ۷ ماه
  اصل پاسپورت جدید و پاسپورت قدیم
  اصل شناسنامه